img

Günümüzde teknolojik gelişmeye paralel olarak yaşadığımız formel bir dünyadan başka bir de kendine özgü kuralları, usulleri olan dijital bir dünya ortaya çıkmıştır. Dijital dünya, günümüz dünyasına ait her şeyi içinde barındırdığından pek çok devlet yasa koyucu vasıtasıyla bu dijital dünyayı da hukuki olarak düzenlemeye ve denetim altına almaya çalışmıştır.

Denizli’de faaliyetlerini yürüten Süpçin-Esen Hukuk Bürosu olarak, sürekli gelişmekte olan Bilişim ve Sosyal Medya Hukuku’nu ve bu alanda halen devam etmekte olan mevzuat alanındaki değişiklikleri ve yenilikleri güncel olarak takip ediyoruz.

Günümüz İnternet ortamında, bilhassa sosyal medya alanında kişilik haklarına aykırı veya özel hayatın gizliğini ihlal eden yayın ve içerikler hızla artmaktadır. Ne yazı ki çoğu zaman bu tür yayın ve içerikleri yayımlayan kişilerin kimlikleri tespit edilememektedir.  Bu yüzden son yapılan mevzuat değişiklikleri ile bu tür yayın ve içeriklerin internet ortamından kaldırılması, hiç değilse erişimin engellenmesi imkânı doğmuştur. Süpçin-Esen Hukuk Bürosu olarak bu hukuki imkânın sağlanması için müvekkillerimizin haklarını savunmaktayız.

Bilişim alanında işlenen suçlar ile Bilişim ve Ceza Hukuku’nun yolları kesişmektedir. “Bilişim sistemine girme”, “Bilişim sistemini engelleme, bozma, verileri, yok etme”, “Haberleşmenin engellenmesi, gizliliğinin ihlal edilmesi”, “bilişim sistemleri kullanılarak yapılan dolandırıcılık” gibi pek çok suç bu ortak alanın konusunu oluşturmaktadır. Bu tür suçlarda ister savunma ister katılan avukatı olsun Ceza Hukuku’na hâkimiyet tek başına yeterli olmamaktadır. Bu alanda hukukçuların bilişim teknolojilerine de ayrıca hâkim olması gerekmektedir.  Uzman avukat kadromuz ile bu alanda Bilişim teknolojileri ve hukukuna da hâkim olarak hukuki danışma ve yardım hizmeti sunmaktayız.

Denizli’den İstanbul’a, Türkiye’den Japonya’ya kadar tüm sınırları yerle bir eden, hayatımızı oldukça kolaylaştıran internet ve dijital teknolojiler, zaman zaman insan hayatını hukuki açıdan da olumsuz etkileyebilmektedir.  Böyle durumlarda Süpçin-Esen Hukuk Bürosu olarak, hem klasik hukuk dallarında hem de Bilişim Hukuku’nda ki uzmanlığımızı harmanlayarak müvekkillerimize etkin hukuki yardım sağlamaktayız.

Daha ayrıntılı bilgi, danışma ve randevu için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Seven Medya © 2024 AV. Adem Süpçin Hukuk Bürosu - Denizli Boşanma Avukatı. Tüm hakları saklıdır.